Język polski 101 - kompletny przewodnik...
Wprowadzenie do języka polskiego i przegląd gramatyki
Język polski jest językiem urzędowym Polski i mniejszości polskojęzycznej w innych krajach. Należy do zachodniosłowiańskiej gałęzi języków słowiańskich. Język ma swoje korzenie we wcześniejszej formie staropolszczyzny, używanej do około XVI wieku.
Alfabet polski jest oparty na alfabecie łacińskim z dodatkami z pisma greckiego i cyrylicy. Litery są wymawiane tak, jak w języku angielskim, z pewnymi wyjątkami.
Czasy i przypadki w języku polskim
Język polski należy do grupy języków zachodniosłowiańskich. Jest językiem urzędowym Polski, a także używanym przez mniejszości w innych krajach.
Polskie Liczby - czy są takie?
Liczby polskie to rodzaj systemu liczbowego używanego w Polsce i niektórych krajach sąsiednich. Jest to system o podstawie 10 z cyframi 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 i 7.
Polski system liczbowy jest używany od wieków. Pierwotnie nazywano go cyframi arabskimi, ponieważ został opracowany przez Arabów w Indiach, a następnie wprowadzony do Europy przez Maurów. Jednak Europejczycy uważali, że cyfry arabskie są zbyt trudne w użyciu, dlatego zmienili ich nazwę na cyfry hindusko-arabskie lub po prostu cyfry hinduskie.
Czasowniki w języku polskim - co to?
Polskie czasowniki to lista polskich czasowników posortowanych według odpowiednich kategorii.
Język polski ma bardzo bogaty i złożony system czasowników, w którym wiele czasowników należy do więcej niż jednej kategorii. Zapamiętanie, które czasowniki należą do jakich kategorii, może być trudne. Poniższa lista polskich czasowników jest przeznaczona dla osób uczących się, które chcą dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach polskich form czasownikowych, ale nie chcą spędzać czasu na ich dogłębnym studiowaniu lub zapamiętywaniu ich wszystkich.
Polskie Przymiotniki i Przysłówki
Przymiotniki i przysłówki to słowa modyfikujące rzeczowniki i czasowniki.
Przymiotniki modyfikują rzeczowniki, mówiąc coś o ich rozmiarze, kształcie, kolorze lub innych cechach.
Przysłówki modyfikują czasowniki, mówiąc jak, kiedy, gdzie lub w jakim stopniu coś zostało zrobione.
Polskie przysłówki i przymiotniki służą do opisu sposobu wykonania czynności lub osiągnięcia stanu bycia. Polskie przymiotniki mogą być używane jako przysłówki w pewnych kontekstach.
Wpis został stworzony z pomocą strony https://dobrzepisac.pl/